Ikonka blogu!(slouží jako zdroj)

The sims 1 Hot Date

30. ledna 2009 v 13:02 | webmaster: !vňulka :o) |  The sims 1

The sims 1 Hot Date


O velké úspěšnosti The Sims asi nemá cenu dlouho diskutovat. Tahle hra se prostě povedla a její obrovskou oblibu podtrhují i dva vydané datadisky (Livin' Large a House Party), které původní hru docela slušně rozšiřují. Ovšem třetí expansion pack už čekal opravdu málokdo. Musím připustit, že zpráva o dalším datadisku vzbudila i u mě vážné obavy, jestli to už v Maxisu trochu nepřehánějí. Pokud by totiž vývojáři postupovali v již zaběhnutém trendu, tj. přidali by nějaké ty nové předměty, charaktery atd., bylo by to už jen další ždímání nebohých zákazníků. Opak se ale zdá být pravdou a jak to tak vypadá, letos na podzim nás čeká jedno veliké překvapení.

Jak asi víte, Maxis v současné době pilně pracují na SimsVille a Sims Online, na které se určitě řada z vás hodně těší. Na tyto hry si ale ještě budeme muset nějaký ten čas počkat (minimálně do roku 2002), což je poměrně dlouhá doba. Naštěstí dostalo pár lidí v Maxisu doslova spásný nápad, jak ono dlouhé čekání zkrátit. Tou myšlenkou byl Hot Date, který ale nebude jen tak nějakým usmoleným datadiskem, ale naprosto nezbytným dílem celé série, bez kterého budou normální The Sims jen poloviční hrou. Že nevěříte? No, já nejdříve také ne, ale když jsem se důkladně seznámil s tím, co nás v Hot Date čeká, musel jsem uznat, že jestli vývojáři opravdu splní to, co už prozradili, bude to naprostý nářez. Škoda jen, že zatím jsou k dispozici jen 3 renderované obrázky, které toho moc neukazují :(
ostavte si obchod nebo restauraci
První a asi i největší změnou by měla být úplně nová lokace, jakýsi střed města nebo-li centrum. Zde by, hned od začátku hry, měl být postavený park, obchod a restaurace. Centrum bude ale veliké a tak všude okolo naleznete volná místa, na kterých můžete vystavět své vlastní komerční budovy. Třeba další restauraci, noční klub, květinářství, stánek s novinami, knihkupectví a spoustu dalších. Všechny tyto místa budou Simáci navštěvovat a budou pochopitelně utrácet i penízky, z čehož budete vy profitovat.
Změny se ale nedotknou jen budovacího režimu, s Hot Date se změní i celý systém hry. Vaši Simíci se totiž už nebudou omezovat jen na pohyb ve svých domech a blízkém okolí, ale budou se moci přesouvat přímo do centra, kde se budou věnovat dalším činnostem. Hlavní důraz (jak už sám název napovídá) bude kladen na setkávání Simíků. Budete si moci dávat schůzky jak s vlastní rodinou, tak se sousedy nebo si najít úplně novou známost. Logicky tedy budou nejatraktivnější rande různých pohlaví a následné namlouvání. Teď si ale říkám, vždyť ono nemusí jít jen o balení opačných pohlaví, z dosavadního hraní The Sims dobře víme, že zde mohou existovat i homosexuální vztahy, takže na své si přijde vlastně každý.
Randevu ve městě
Na druhou stranu najít si takového partnera asi nebude tak jednoduché jako u běžnějších heterosexuálních případů. V centru se jinak bude pohybovat velké množství lidí, budou to tzv. NPC postavy (nehratelné), se kterými budete navazovat nové kontakty. Tyto postavy se budou bud' generovat automaticky počítačem nebo si je budete moci vytvářet sami, případně i vyměňovat na homepage hry (www.thesims.com).

Randění ale nebude jen zábavné, pro někoho může být i užitečné. Dává tak šanci nezadaným Simákům najít si nové partnery. Takový osamocený Simák (svobodný, vdovec či opuštěný předchozím partnerem) může v centru potkat hezkou slečnu, kterou pozve třeba do restaurace nebo do nočního klubu (takový podnik ožívá až v 11 hodin večer). A kdo ví, třeba v sobě najdou takové zalíbení, že spolu už zůstanou. Centrum je v tomhle směru velmi vstřícné, protože se zde bude nacházet spousta lidí, už se tedy nebudete omezovat jen na své dobré, leč prťavé sídliště.
libo sex?
To co vám zde popisuji ale neplatí jen pro nezadané Simáky, nikdo neříká, že ti se závazky si také nebudou moci vyhodit z kopýtka. Právě naopak, i taťka od rodiny si bude moci v baru vyhlídnout hezkou ženskou a k ránu (je dobré počkat, až manželka a děti vypadnou z domu) si jí přivést domů a pořádně si s ní užít.
Počkat, jak užít ? Copak to jde? Ale jistě, s Hot Date to už rozhodně možné bude. Simíci totiž začnou provozovat sex se vším všudy a uznejte sami, to zní více než lákavě. Některé sexuální radovánky se odehrají spontánně bez vašeho přičinění, ale někdy budete své svěřence při této činnosti i sami řídit! Třeba zvolíte jaké pohyby mají dělat :)
Vraťme se ale k tomu hlavnímu a to ke schůzkám v centru. Styl hry se v centru dost odlišuje od normálního života ve vašem domě. Když půjdete s rodinou na oběd do restaurace, nemůžete si tam otevřít ledničku a něco si vzít, tam nejste doma, takže si musíte sednout ke stolu a jídlo si koupit a nechat přinést. Rovněž je dobré zvážit jak moc vám na protějšku, se kterým se chcete sejít, záleží. Pokud jde o nějaký rozmar z nudy, stačí jít třeba jen do parku, to vás nebude prakticky nic stát, ale pokud vám opravdu o něco půjde, je lepší dát přednost třeba fantastické francouzské restauraci, která vám ale také patřičně vyždíme šrajtofli. Musíte ale vzít na vědomí, že takové pozvání na luxusní místo mnohonásobně zvýší vaše šance u partnera a pokud vám opravdu o něco jde, je asi lepší prostě nešetřit. Shůzka naslepo
Dále je nutno brát v potaz, že v centru budete moci hrát pouze za jednu postavu, nebude tedy možné přepínat se mezi Simáky, jak to znáte ze sídliště. Schůzku s určitou osobou si můžete domluvit už z domova a dohodnete i místo setkání. Také můžete jít na blind a zkusit si vyhlídnout někoho až přímo v centru, kdo by s vámi třeba povečeřel. No a pokud by se vám ve středu města opravdu nikdo nezamlouval, budete si moci zavolat některému vašemu známému z veřejného automatu. Možností jak se setkat je tedy spousta, všechno asi bude záležet jen na vás, nemyslíte?
Abych ještě nezapomněl, určitě potěšujícím faktem je, že všechny předchozí datadisky budou s Hot Date spolupracovat, takže když budete stavět třeba již zmiňovaný noční klub, určitě se vám bude hodit světelná disco podlaha z House Party, podobně užitečný bude i kulečník, hrací automaty, jukebox atd. Navíc pokud už některé věci (včetně cenností jako obrazy a sochy) budete mít nakoupené ve své domácnosti, nemusíte je kupovat znova, ale jen přesunout z domova do svého obchodu či klubu. Krom jiného se ale v Hot Date můžete těšit i na 100 nových předmětů, které vám opět pomohou rozšířit již beztak bohaté příslušenství vašich staveb.
Nevím jak vy, ale já jsem prostě nadšen. Myslím, že tohle bude opravdu splněný sen všech, kteří milují The Sims. Zvětší se volnost pohybu, přibudou nové lokace s komerčními budovami, spousty NPC postav, se kterými budete moci navazovat známosti a nepochybně i milostné hrátky Simíků. To vše můžete již letos na podzim očekávat v novém datadisku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Viky Viky | Web | 8. července 2009 v 17:47 | Reagovat

Ahoj pls naštivte můj web www.engy.blog.cz  a napište komentik dik a sry za rekalamu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama