Ikonka blogu!(slouží jako zdroj)

The sims 1

30. ledna 2009 v 12:58 | webmaster: !vňulka :o) |  The sims 1

The sims 1

The sims bylo v prodeji roku 2000.
Od jeho vydání byla hra velice populární, prodalo se více jak 6.3 milionů hry.
Vyhrál četné ceny a stal se nejprodívanější a nejoblíbenější hrou v historii.
Hrací prvky jsou velice jednoduché, ovládáte virtuální lidi.
V současnoti vládne TS 2 a jedničku najdete v některých obchodech za směšné ceny.
Nyní už očekáváme v plném nadšení The sims 3


Každodenní rutina
Určitě to všichni znáte, ať už z vlastní zkušenosti nebo z vyprávění. Ráno zazvoní budík, proberete se, dáte si rychlou snídani, a hupky dupky na autobus, který vás odveze do školy, popřípadě pokusit se natočit auto a rychle odpelášit do práce. Navečer pak návrat domů, večeře, a nějaká zájmová činnost, popřípadě televize. Stereotyp moderního života, občas kořeněný perličkami, jako je hořící kuchyňská linka nebo vytopení sousedů. Jste tím znechuceni? A co kdybyste dostali k možnosti dělat to jinak, vykašlat se na práci a dělat si co chcete, aniž by to nějak ovlivnilo váš budoucí život a mělo to libovolné následky? Zní to zajímavě ? Tak čtěte dál...

Firma Maxis a speciálně člověk Will Wright se do srdcí těch nejortodoxnějších hráčů po celém světě nesmazatelně zapsaly jejich na svou dobu vynikající simulační strategií Simcity. V pěkné barevné grafice měl hráč možnost bdít nad vývojem města, starat se o základní funkce, nezbytné k jeho fungování a pozorovat, jak se jeho vysněné město rozrůstá. Našli se i hráči, kteří vybudovali ohromný statisícový kolos, ve kterém nepostavili ani jednu hasičskou stanici a pak jen s úsměvem na tváři pozorovali, jak celé město lehá popelem a většina jeho obyvatel přichází o střechu nad hlavou. To vše už je dávno. Od té doby vyšlo několik pokračování, nicméně většinou se jednalo pouze o nastavovanou kaši a nikdy nebylo dosaženo takové popularity, jako v případě prvního dílu. A tak Maxis rozhodl, že je čas na změnu. Pomyslné měřítko pohledu trochu zúžíme a hráč se už nestará o celé město, ale o jeden jeho fragment - o jednu rodinu. A tak vznikli The Sims.

První věc, kterou musíte po spuštění hry udělat je vytvoření rodiny, která vám bude svěřena. Záleží na vás, jak ji uděláte početnou a jestli jí přidáte i děti. U každého člena můžete nadefinovat několik klíčových vlastností, podle kterých se bude utvářet jeho osobnost a znamení zvěrokruhu, dále barvu pleti a oblečení. Vzhledem k současným tendencím máte možnost udělat si i homosexuální partnery, ale pak musíte počítat s tím, že dítě bude moci pouze adoptovat. Po výběru rodiny si musíte vybrat svoje místo pro bydlení. K dispozici je několik domů a pozemků, ale vzhledem k tomu, že začínáte s $20000, moc si vybírat nemůžete. Po nastěhování vám musí zbýt ještě nějaké peníze na vybavení domu, popřípadě na přestavbu podle vaší chuti. Paneláky nejsou k dispozici, takže jste nuceni bydlet v klasickém americkém rodinném domku.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sOňa xD sOňa xD | 6. listopadu 2009 v 16:06 | Reagovat

já osobně jsem the sims 1 měla a ze začátku jsem to teda neskutečně žrala a nikdy jdem se nemohla odlepit od počítače,myslela jsem že už nemůže existovat úžasnější hra ale pak jsem dostala the sims 2 které je teda na první pohled o poznání lepší a když se na to tak podívám a začnu srovnávat tak musím říct že the sims 1 je po čase rutinní,nudné a opravdu stereotypní.THE SIMS 2-3 4EWER :-D  :-D  :-D  :-D  :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama